Specjaliści - Psychoterapeuta par


Jest dyplomowanym seksuologiem. Ukończyła 4-semestralne studia podyplomowe na kierunku: Seksuologia Kliniczna - Opiniowanie, Edukacja, Terapia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pod kierownictwem prof.dr.hab. Marii Beisert.
Jest Członkiem Nadzwyczajnym Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii systemowej. Obecnie rozwija swoje kompetencje w zakresie Psychoterapii Systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w ramach kursu podstawowego, który jest pierwszym i koniecznym doświadczeniem na drodze do zdobycia Certyfikatu Psychoterapeuty Systemowego zgodnego z rozporządzeniem Ministra Zdrowia.
Ponadto, ustawicznie rozwija swoje kompetencje, uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach zawodowych. Dbając o profesjonalizm i względy etyczno - moralne swojej pracy pozostaje pod superwizją psychologa ze specjalizacją seksuologa klinicznego.
Oferuje konsultacje indywidualne i w parze oraz terapię w zakresie:
Problemów seksualnych kobiet:
● Utrata, osłabienie pożądania seksualnego
● Lęki związane z życiem seksualnym
● Niechęć do podejmowania kontaktów seksualnych
● Anorgazmia - trudności w osiąganiu oraz przeżywaniu orgazmu
● Dyskomfort podczas współżycia (dyspareunia, pochwica)
● Hiperseksualność (uzależnienie od seksu)
Problemów seksualnych mężczyzn:
● Osłabienie bądź utrata pożądania seksualnego
● Trudności z kontrolą wytrysku
● Nadmiernie nasilona potrzeba podejmowania aktywności seksualnej
● Lęki związane z życiem seksualnym
Trudności w relacjach partnerskich:
● Trudności w życiu seksualnym pary
● Zdrada w związku, powrót do normalności
● Związek nieskonsumowany
● Para borykająca się z problemem bezpłodności
● Zmiana w dynamice życia seksualnego pary po pojawieniu się dziecka
● Wypalony seksualnie związek (spadek namiętności i pożądania w związku)
● Zaburzona komunikacja w związku
Trudności w życiu psychoseksualnym dzieci i młodzieży:
● Niepokoje rodziców związane z seksualnością dziecka
● Masturbacja dziecięca
● Ekshibicjonizm dziecięcy
● Zabawy o charakterze seksualnym np. : "zabawa w doktora"
● Problemy okresu dojrzewania
● Trudności z pierwszą inicjacją seksualną
● Kompleksy i zahamowania w sferze seksualnej
Seksualność osób starszych:
● Problemy seksualne pojawiające się w okresie menopauzy i andropauzy
● Trudności w utrzymaniu aktywności seksualnej w związku starszych
dorosłych
● Unikanie współżycia seksualnego wraz z “upływem czasu”
● Frustracje seksualne wynikające z mitów o seksie w dojrzalszym wieku


Psycholog, absolwent Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego.
Socjoterapeuta i psychoterapeuta, trener EEG biofeedback I stopnia. Psychoterapii uczył się w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Psychoterapii Gestalt we Wrocławiu.
Doświadczenie w pracy z młodzieżą i dorosłymi zdobywał w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii, Specjalistycznej Poradni Terapeutycznej oraz we współpracy ze Stowarzyszeniem Familandia. Posiada duże doświadczenie w prowadzeniu grup socjoterapeutycznych i terapeutyczno – rozwojowych, a także warsztatów i szkoleń psychoedukacyjnych. Prowadzi również terapię indywidualną z młodzieżą i dorosłymi oraz terapię par.
Pomaga osobom, które zmagają się z takimi trudnościami i kryzysami jak: depresja, kryzys w relacjach z innymi, zaburzenia lękowe, zaburzenia osobowości, żałoba czy trudności adaptacyjne. Pomaga rodzicom doświadczającym problemów wychowawczych u swoich dzieci a także młodzieży w przezwyciężaniu trudności związanych z wiekiem dojrzewania i relacjami z innymi.
Swoją prace poddaje regularnej superwizji.


Psycholog, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego.
Swoje przygotowanie terapeutyczne zdobyła szkoląc się w Ośrodku Edukacji Psychologicznej we Wrocławiu oraz na międzynarodowych seminariach z zakresu psychologii Gestalt w Słowenii i Austrii.
Doświadczenie zawodowe zdobywała współpracując z Centrum Neuropsychiatrii oraz Policją w zakresie interwencji kryzysowej, Fundacją Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci oraz Ekumeniczną Stacją Opieki w zakresie pracy z osobami przewlekle chorymi. Współpracowała również z Młodzieżowym Ośrodkiem Socjoterapii w zakresie pracy z młodzieżą i ich rodzinami.
Uczestniczyła w licznych kursach i szkoleniach dotyczących, między innymi, pracy ze sprawcami przemocy domowej, nadużyć seksualnych wobec dzieci, pracy z zachowaniami trudnymi wśród dzieci w kontekście zaburzeń SI, straty dziecka w okresie prenatalnym i okołoporodowym.
Wspiera pacjentów indywidualnych w trudnych sytuacjach życiowych takich, jak doświadczenie straty, traumy, obniżenia nastroju, zaburzenia odżywiania i wiele innych. Dzieciom i ich rodzicom towarzyszy w procesie budowania lepszych relacji oraz w rozwiązywaniu trudności wychowawczych. Pracuje również z parami. W swojej pracy opiera się na założeniach Rodzicielstwa Bliskości oraz Porozumienia bez Przemocy. Pracuje w nurcie integracyjnym.
Swoją pracę poddaje ciągłej superwizji a kompetencje nieustannie podnosi poprzez udział w licznych szkoleniach i kursach


Jest pedagogiem i psychoterapeutą. Ukończyła pedagogikę o specjalności poradnictwo na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Kurs Podstawowy Terapii Systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w Poznaniu. Obecnie swoje kwalifikacje i umiejętności podnosi w ramach Kursu Zaawansowanego Terapii Systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w Poznaniu przygotowując się do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty i doradcy systemowego atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.
Ukończyła Studium Interwencji Kryzysowej w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii oraz kurs „Terapia poznawczo- behawioralna dzieci i młodzieży” CBT w Warszawie.
Uczestniczyła w wielu konferencjach oraz szkoleniach m .in. z zakresu dialogu motywującego, pomocy osobom doświadczających przemocy oraz opartych na modelu terapii skoncentrowanej na rozwiązaniu. Ukończyła szkolenie trenerskie Treningu Zastępowania Agresji.
Doświadczenie zawodowe zdobywała jako kurator sądowy, interwent w Ośrodku Interwencji Kryzysowej oraz Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie. Współpracowała z Centrum Praw Kobiet we Wrocławiu oraz Centrum Integracji Społecznej we Wrocławiu w ramach projektu Model Wsparcia.
Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych, par i rodzin oraz dzieci i młodzieży w podejściu systemowym i poznawczo- behawioralnym.
Służy profesjonalną pomocą osobom, które chcąc poprawić jakość swojego życia zmagają się z takimi trudnościami i kryzysami jak: przemoc, żałoba, zagrożenie samobójstwem, depresja, kryzys małżeński i rodzinny, zaburzenia lękowe, uzależnienia, doświadczenie traumy, nieumiejętność budowania relacji, zaburzenia odżywiania i nieumiejętność radzenia sobie z agresją.
Jest członkiem nadzwyczajnym Wielkopolskiego Towarzystwa Psychoterapii Systemowej.
W swojej pracy kieruje się zasadą mówiącą, że terapia jest dialogiem podjętym w celu poszukiwania zasobów dzięki którym klient może przezwyciężyć swoje trudności.
W trosce o dobro klienta i najwyższą jakość świadczonej pomocy swoją pracę poddaje regularnej superwizji.


Psycholog i psychoterapeuta.
Absolwentka Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Profesjonalne przygotowanie terapeutyczne zdobywa uczestnicząc w 5-cio letnim Kursie Psychoterapii w nurcie systemowo-ericksonowskim we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii, akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz atestowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Posiada Przygotowanie pedagogiczne, oraz doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzinami jako psycholog szkolny. Szkoliła się w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie w zakresie metod i strategii pomocy psychologicznej dla par oraz terapii osób z uzależnieniami. Prowadziła terapię grupową oraz indywidualną w Ośrodkach Terapii Uzależnień. Ukończyła I etap szkolenia na temat terapii dziecka z mutyzmem wybiórczym. Swoją pomoc kieruje do osób dorosłych, dzieci, młodzieży, par oraz rodzin. Pomaga osobom, które chcą podnieść jakość swojego życia, które zmagają się z takimi trudnościami jak np.: zaburzenia lękowe i nerwicowe, obniżony nastrój, depresja, trudności w relacjach z innymi, kryzys w związku, niskie poczucie własnej wartości, zaburzenia odżywiania, uzależnienia od substancji oraz uzależnienia behawioralne, doświadczających objawów psychosomatycznych, znajdujących się w kryzysie z powodu zmiany, żałoby, straty, potrzebującym wsparcia, zrozumienia i towarzyszenia w trudnych sytuacjach życiowych. Pracuje zgodnie z Kodeksem etyczno-zawodowym psychologa.
Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.


Absolwentka Psychologii w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej we Wrocławiu – specjalizacja z psychologii klinicznej. Socjoterapeutka, członek nadzwyczajny Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej, w trakcie starań o zdobycie Certyfikatu Psychoterapeuty i Doradcy Systemowego, trener EEG Biofeedback I stopnia. Pracuje w nurcie terapii systemowej. Ukończyła kurs Integratywnej Psychoterapii Krótkoterminowej oraz uczestniczyła w wielu konferencjach psychiatrycznych i psychologicznych.
Swoje umiejętności zawodowe w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywa w Specjalistycznej Poradni Terapeutycznej oraz wrocławskich szkołach podstawowych. Ma duże doświadczenie w prowadzeniu terapii indywidualnej dzieci i młodzieży oraz terapii grupowej. Prowadzi liczne warsztaty i szkolenia psychoedukacyjne.
Pomaga rodzicom zgłaszającym problemy wychowawcze. Pracuje z osobami w kryzysie. Specjalizuje się w terapii zaburzeń lękowych, depresyjnych, trudnościach adaptacyjnych, zaburzeniach psychosomatycznych, problemach w zachowaniu i trudnościach w relacjach z innymi.


Absolwentka Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim.
Kwalifikacje zawodowe zdobywała, szkoląc się między innymi w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym w ramach rocznego kursu Podstawy Psychoterapii Psychodynamicznej oraz trzyletniej Szkoły Psychoterapii Psychodynamicznej — specjalistycznego podyplomowego szkolenia rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, przygotowującego do profesjonalnego prowadzenia psychoterapii psychodynamicznej.
Jest certyfikowanym psychoterapeutą psychodynamicznym oraz certyfikowanym psychoterapeutą Ośrodka Edukacji Psychologicznej — certyfikaty potwierdzają ukończenie szkoleń i profesjonalne przygotowanie do prowadzenia psychoterapii indywidualnej i grupowej.
Doświadczenie zawodowe zdobywała, pracując w Pogotowiu Opiekuńczym i Domu Dziecka, Konsultacyjnej Poradni Zdrowia Psychicznego przy Specjalistycznym Zespole Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej we Wrocławiu oraz współpracując z Komendą Miejską Policji jako biegły psycholog.
Przez wiele lat prowadziła Biuro Porad Psychologicznych dla studentów na Politechnice Wrocławskiej.
Obecnie kieruje Poradnią Zdrowia Psychicznego EmPATIO, którą założyła w 2005 roku starając się nieustannie podnosić jakość świadczonych usług i dbać o dobro i komfort pacjentów.
Specjalizuje się w pracy indywidualnej z osobami zmagającymi się z depresją, lękami, nerwicą, zaburzeniami osobowości, chorobami psychicznymi, zaburzeniami odżywiania, trudnościami w relacjach, związkach, natręctwami, oraz innymi rożnego rodzaju trudnościami w życiu codziennym.
W trosce o wysoką jakość wykonywanej pracy i dobro swoich pacjentów regularnie superwizuje swoją pracę psychoterapeutyczną.
Pracuje również z parami prowadząc Terapię Par Skoncentrowaną na Emocjach (EFT - Emotionally Focused Therapy for Couples).
Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.


Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu, na wydziale psychologii klinicznej. Psychoterapeuta i psycholog.
Praktyki zawodowe odbywała na oddziale Psychiatrii Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu przy Dolnośląskim Centrum Pediatrycznym. Kształcenie w zawodzie psychoterapeuty odbyła w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie. Tam też odbyła Treningową Analityczną Psychoterapię Grupową.
Od kilku lat podejmuje różne prace w obszarach psychologii i psychoterapii- m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu, Gminnych Ośrodkach Pomocy Społecznej (współpraca z kuratorami rodzinnymi, pisanie opinii do sądu, tworzenie Rodzicielskich Planów Wychowawczych przy naprzemiennej opiece nad małoletnimi) oraz prowadzenie psychoterapii z dziećmi i młodzieżą, rodzicami, małżeństwami oraz całymi rodzinami w podejściu systemowym.
Ukończyła liczne kursy i szkolenia, podnosząc swoje kompetencje zawodowe- „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” dla realizatorów, rekomendowana przez PARPA, „Specjalistyczne oddziaływania edukacyjno- korekcyjne wobec sprawców przemocy w rodzinie, przy wykorzystaniu Modelu Duluth”, mediacje rodzinne.
W swojej pracy kieruję się kodeksem etycznym oraz stale poddaję superwizji.