Specjaliści - Interwencja kryzysowa


Absolwentka studiów dziennych Psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS, o specjalności klinicznej. Kwalifikacje psychoterapeutyczne zdobywa podczas czteroletniego szkolenia w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.
Dodatkowo swoją prace, poddaje regularnej superwizji.
Jako psycholog i psychoterapeutka prowadzę psychoterapię indywidualną dorosłych i młodzieży. Prowadzę terapię krótko i długoterminową w podejściu psychodynamicznym.
Pomagam osobom doświadczającym różnego rodzaju kryzysów życiowych, zmagającym się z obniżonym nastrojem, samotnością, lękiem i niepokojem, problemami w relacjach, z niepewnością, z nadmiernym stresem, pogrążonych w żałobie.
Mam doświadczenie w pracy z osobami hospitalizowanymi, po przebytym ostrym kryzysie zdrowia psychicznego. Dzięki odbytym stażom na I Oddziale Dzienny Psychiatryczny w
Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu.
Wierzę, że moje doświadczenie, wykształcenie i podejście do pracy zawodowej sprawi, że będę mogła pomóc w poprawie jakości i komfortu życia moim pacjentom. A przede wszystkim, zapewnić poczucie dyskrecji i bezpieczeństwa podczas spotkań.


Psycholog o specjalności klinicznej, biegły psycholog z zakresu psychologii człowieka dorosłego przy sądzie Okręgowym we Wrocławiu. Ukończyła pięcioletnie jednolite studia o kierunku psychologia na Uniwersytecie Wrocławskim. Edukację kontynuowała w szkole Psychoterapii Gestalt Ośrodka Edukacji Psychologicznej we Wrocławiu. Odbyła szkolenie z zakresu Psychologicznej Interwencji Kryzysowej.
Doświadczenie zawodowe zdobywała już podczas studiów w Pracowni Metod Badań Psychologicznych przy Uwr, Poradni Neuropsychologicznej przy Uwr oraz Oddziale Psychiatrii Dziecięcej w Dolnośląskim Centrum Pediatrycznym im. Janusza Korczaka. Od 2010 roku pracuje w zawodzie psychologa w instytucjach państwowych zajmując się psychoprofilaktyką, poradnictwem psychologicznym zarówno krótkoterminowym jaki i długoterminowym. Obecnie od kilku lat jej praca koncentruje się wokół diagnozy psychologicznej. Wymaga to szerokiego zakresu kompetencji w zakresie diagnozy, osobowości ale także różnych strategii terapeutycznych. Wykorzystuje przy tym zintegrowane podejście psychoterapeutyczne, którego osiami są paradygmaty: humanistyczny, poznawczy oraz Gestalt.
Jej praca to przede wszystkim spotkanie z drugim człowiekiem, które wiąże się z otwartością na siebie i innych. Każdy z nas doświadcza w swoim życiu trudnych chwil, w których pojawia się potrzeba by ktoś spojrzał na jego problemy z życzliwością i zrozumieniem. Wiedząc co zmienić i jak działać, możemy iść do przodu ... Reszta zależy już od nas samych.


Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta.
Absolwentka psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wiedzę i umiejętności niezbędne do prowadzenia psychoterapii zdobywała w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie. ITG jest członkiem EAGT (European Association for Gestalt Therapy) oraz FORGE (International Federation of Gestalt Trainig Organizations).Ukończyła także szkołę Trenerów Pracy z Oddechem, Prana Visions.
Doświadczenie zawodowe zdobywa odponad 15 lat pracując w różnych placówkach (przedszkole, szkoła, dom dziecka, świetlica socjoterapeutyczna, poradnia psychologiczno-pedagogiczna, poradnia rodzinna). Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie diagnozy, psychoedukacji oraz pomocy psychologicznej skierowanej do dzieci i młodzieży oraz ich rodziców.
Od 2011r. zdobywa doświadczenie w prowadzeniu psychoterapii indywidualnej, pracując jako psychoterapeuta m.in. w poradni rodzinnej, w noclegowni dla bezdomnych mężczyzn, stażując na oddziałach psychiatrycznych szpitali. Towarzyszy innym osobom w ich rozwoju osobistym, stwarzając przestrzeń do lepszego rozumienia siebie, odkrywania osobistego potencjału, kreatywnego radzenia sobie z problemami i poprawy jakości życia.
Swoją ofertę kieruje do osób, które doświadczają problemów emocjonalnych, mają niskie poczucie własnej wartości, cierpią z powodu stanów depresyjnych, lękowych, dolegliwości psychosomatycznych, pragną poprawić swoje relacje z innymi ludźmi (zawodowe, partnerskie, rodzinne), przechodzą kryzys życiowy (rozstanie, załamanie, żałobę), chcą lepiej poznać samego siebie, rozwijać własny potencjał.
Stale rozwija się i podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, biorąc udział w specjalistycznych szkoleniach z zakresu psychologii i terapii. Inspiruje ją muzyka, ruch, praca z ciałem i oddechem.
Dbając o wysokie standardy udzielanej pomocy, swoją pracę poddaje regularnej superwizji.


Psycholog i psychoterapeuta w trakcie certyfikacji.
Jest absolwentką psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Obecnie uczestniczy w całościowym akredytowanym kursie psychoterapii we Wrocławskiej Fundacji Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii, w podejściu Integratywnym.
Ukończyła Szkołę Trenerów i Konsultantów Zarządzania Matrik, w trakcie studiów uczestniczyła w kursie Coaching i Mentoring w praktyce. Posiada bogate doświadczenie w zakresie rozwoju osobistego menedżerów i pracowników różnych organizacji. Prowadziła zarówno sesje indywidualne, jak i warsztaty grupowe. Jest ekspertem w szkoleniach z zakresu komunikacji asertywnej, budowania partnerskich relacji, kierowania zespołem, motywowania oraz rozwiązywania konfliktów. Specjalizuje się w pracy z osobami doświadczającymi trudności w pracy, wypalenia zawodowego, jak również braku pewności siebie, depresji, stanów lękowych. Oferuje pomoc w sytuacjach trudnych, radzeniu sobie z żałobą, stratą.
W swojej pracy wykorzystuje założenia Psychoterapii Integratywnej, korzystając z narzędzi różnych podejść terapeutycznych, co powoduje, że stara się dopasowywać metody do potrzeb i możliwości pacjentów. W zakresie rozwoju osobistego stosuje narzędzia terapii poznawczo behawioralnej.
Swoja pracę regularnie superwizuje.


Psycholog, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego.
Swoje przygotowanie terapeutyczne zdobyła szkoląc się w Ośrodku Edukacji Psychologicznej we Wrocławiu oraz na międzynarodowych seminariach z zakresu psychologii Gestalt w Słowenii i Austrii.
Doświadczenie zawodowe zdobywała współpracując z Centrum Neuropsychiatrii oraz Policją w zakresie interwencji kryzysowej, Fundacją Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci oraz Ekumeniczną Stacją Opieki w zakresie pracy z osobami przewlekle chorymi. Współpracowała również z Młodzieżowym Ośrodkiem Socjoterapii w zakresie pracy z młodzieżą i ich rodzinami.
Uczestniczyła w licznych kursach i szkoleniach dotyczących, między innymi, pracy ze sprawcami przemocy domowej, nadużyć seksualnych wobec dzieci, pracy z zachowaniami trudnymi wśród dzieci w kontekście zaburzeń SI, straty dziecka w okresie prenatalnym i okołoporodowym.
Wspiera pacjentów indywidualnych w trudnych sytuacjach życiowych takich, jak doświadczenie straty, traumy, obniżenia nastroju, zaburzenia odżywiania i wiele innych. Dzieciom i ich rodzicom towarzyszy w procesie budowania lepszych relacji oraz w rozwiązywaniu trudności wychowawczych. Pracuje również z parami. W swojej pracy opiera się na założeniach Rodzicielstwa Bliskości oraz Porozumienia bez Przemocy. Pracuje w nurcie integracyjnym.
Swoją pracę poddaje ciągłej superwizji a kompetencje nieustannie podnosi poprzez udział w licznych szkoleniach i kursach


Jest dyplomowanym psychoterapeutą i psychologiem klinicznym. Pracuj z osobami dorosłymi, młodzieżą, dziećmi od lat pięciu oraz z parami. Prowadzi terapię krótko i długoterminową.
Oferowana pomoc psychologiczna przeznaczona jest dla osób, które cierpią z powodu: zaburzeń lękowych, psychosomatycznych, nastroju, osobowości i głębszych zaburzeń psychicznych. Zajmuje się również pracą z ofiarami mobbingu, przemocy fizycznej, psychicznej i seksualnej. Towarzyszy pacjentom, którzy poszukują motywacji do działania, zmian w swoim życiu oraz dążą do samorozwoju. Młodzież wspiera w pokonywaniu kryzysów rozwojowych, a rodzicom pomaga zrozumieć ich dzieci. Prowadzi również terapię rodzin w kryzysie, związanym z niepełnosprawnością dziecka oraz dotkniętych żałobą po stracie pociechy lub innego członka rodziny. Pracuje długoterminowo z dziećmi dotkniętymi autyzmem, zespołem Aspergera czy ADHD.
Prowadzi terapię głowie w nurcie psychodynamicznym, przy czym nie boi się łączenia innych nurtów psychoterapeutycznych w swojej pracy, głównie behawioralno-poznawczych i humanistyczno-egzystencjalnych.
Jest w pełni przekonana o tym, że zawód psychoterapeuty zobowiązuje do ciągłego poszerzania swojej wiedzy i kompetencji terapeutycznych. Ukończyła całościowe czteroletnie szkolenie przygotowujące to pracy psychoterapeutycznej z pacjentem (Dyplom Wrocławskiej Fundacji Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii) oraz studia podyplomowe z zakresu Diagnozy klinicznej i psychoterapii. Na bieżąco uczestniczy w wielu konferencjach, również o randze międzynarodowej oraz w szkoleniach dotyczących pracy z dzieckiem zaburzonym i jego rodziną czy też małżeństwem w kryzysie. Pracuje również z pacjentem przy pomocy narzędzi psychodramy i gest alt.
Jest stypendystką Virginia Institute of Applied Science and Technology w Miami, gdzie doktoryzuje się z zakresu psychoterapii pacjentów geriatrycznych. Ma na koncie wiele artykułów naukowych o tematyce psychologicznej i psychiatrycznej, m.in. "Weryfikacja Freudowskiej koncepcji marzeń sennych", "Depresja u młodzieży w wieku dojrzewania. Płeć jako wyznacznik częstszych objawów depresji młodzieńczej", "Pawłowizm w ujęciu Profesora Tadeusza Bilikiewicza" oraz recenzja książki Michała Musielaka „Heliodor Święcicki (1854-1923) w Kwartalniku Historii Nauki i Techniki.
Rozwija się i zdobywam doświadczenie zawodowe, pracując jako psycholog kliniczny w szpitalu na oddziale chorób wewnętrznych i geriatrii. Wspiera rozwój wrocławskiego Centrum Innowacyjnej Edukacji Navigo, gdzie prowadzi wsparcie terapeutyczne dla nauczycieli, dzieci i rodziców oraz szkolenia profilaktyczne i psychoedukacyjne. Na bieżąco prowadzi oraz organizuje badania zadowolenia z kadry kierowniczej, konferencje edukacyjne oraz szkolenia z aktywizacji zawodowej. Do niedawna pracowała w Środowiskowym Domu Samopomocy „Ostoja” jako psycholog i terapeuta. Zajmowała się tam opracowywaniem indywidualnych programów terapeutycznych dla uczestników oraz ich rodzin. W specjalistycznej przychodni NZOZ, gdzie miała możliwość rozpoczęcia pracy jako psycholog i psychoterapeuta, diagnozowała oraz leczyła pacjentów o szerokim wachlarzu objawów zaburzeń psychicznych, oraz z wieloma problemami natury „życiowej”. Była redaktorką w portalu internetowym www.kobieta.wiemcoijak.pl w działach Seks i związki, „Mama i dziecko” oraz dziennikarzem miejskim w Gazecie Wrocławskiej, gdzie również redagowała tygodnik „Wokół Wrocławia”.
W trosce o wysoką jakość wykonywanej pracy i dobro swoich pacjentów regularnie superwizuje swoją pracę psychoterapeutyczną. Oferuje swoją wiedzę, doświadczenie zawodowe, zaangażowanie i profesjonalizm we wspólnej pracy z pacjentem nad jego problemem. W zawodzie kieruje się Kodeksem Etycznym Psychologa. Jest dyskretna i zachowuję w tajemnicy powierzane jej treści.


Absolwentka Psychologii w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej we Wrocławiu – specjalizacja z psychologii klinicznej. Socjoterapeutka, członek nadzwyczajny Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej, w trakcie starań o zdobycie Certyfikatu Psychoterapeuty i Doradcy Systemowego, trener EEG Biofeedback I stopnia. Pracuje w nurcie terapii systemowej. Ukończyła kurs Integratywnej Psychoterapii Krótkoterminowej oraz uczestniczyła w wielu konferencjach psychiatrycznych i psychologicznych.
Swoje umiejętności zawodowe w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywa w Specjalistycznej Poradni Terapeutycznej oraz wrocławskich szkołach podstawowych. Ma duże doświadczenie w prowadzeniu terapii indywidualnej dzieci i młodzieży oraz terapii grupowej. Prowadzi liczne warsztaty i szkolenia psychoedukacyjne.
Pomaga rodzicom zgłaszającym problemy wychowawcze. Pracuje z osobami w kryzysie. Specjalizuje się w terapii zaburzeń lękowych, depresyjnych, trudnościach adaptacyjnych, zaburzeniach psychosomatycznych, problemach w zachowaniu i trudnościach w relacjach z innymi.


Absolwentka Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim.
Kwalifikacje zawodowe zdobywała, szkoląc się między innymi w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym w ramach rocznego kursu Podstawy Psychoterapii Psychodynamicznej oraz trzyletniej Szkoły Psychoterapii Psychodynamicznej — specjalistycznego podyplomowego szkolenia rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, przygotowującego do profesjonalnego prowadzenia psychoterapii psychodynamicznej.
Jest dyplomowanym psychoterapeutą psychodynamicznym oraz certyfikowanym psychoterapeutą Ośrodka Edukacji Psychologicznej — dyplom i certyfikat potwierdzają ukończenie szkoleń i profesjonalne przygotowanie do prowadzenia psychoterapii indywidualnej i grupowej.
Doświadczenie zawodowe zdobywała, pracując w Pogotowiu Opiekuńczym i Domu Dziecka, Konsultacyjnej Poradni Zdrowia Psychicznego przy Specjalistycznym Zespole Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej we Wrocławiu oraz współpracując z Komendą Miejską Policji jako biegły psycholog.
Przez wiele lat prowadziła Biuro Porad Psychologicznych dla studentów na Politechnice Wrocławskiej.
Obecnie kieruje Poradnią Psychologiczno-Psychiatryczną EMPATIO, którą założyła w 2005 roku starając się nieustannie podnosić jakość świadczonych usług i dbać o dobro i komfort pacjentów.
Specjalizuje się w pracy z osobami zmagającymi się z depresją, lękami, nerwicą, zaburzeniami osobowości, chorobami psychicznymi, zaburzeniami odżywiania, trudnościami w relacjach, związkach, natręctwami, oraz innymi rożnego rodzaju trudnościami w życiu codziennym.
W trosce o wysoką jakość wykonywanej pracy i dobro swoich pacjentów regularnie superwizuje swoją pracę psychoterapeutyczną.
Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.


Specjalizuje się w leczeniu nerwic, zaburzeń lękowych, depresji, zaburzeń osobowości, zaburzeń jedzenia, zaburzeń psychosomatycznych. Pomaga osobom doświadczającym kryzysu, straty, trudności wieku dorastania, trudności w relacjach interpersonalnych oraz w bliskich związkach. Prowadzi terapię indywidualną dorosłych oraz młodzieży, pracuje również z parami. Swoją pracę terapeutyczną poddaje superwizji.
Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim.
Podnosiła swoje kompetencje, kształcąc się w czteroletniej Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej prowadzonej przez Krakowskie Centrum Psychodynamiczne, rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej.
Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu Diagnozy Klinicznej i Psychoterapii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, szkoleń z obszarów socjoterapii, diagnozy, interwencji kryzysowej, psychoterapii. Posiada przygotowanie pedagogiczne. Stale podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach.
Doświadczenie zawodowe zdobywała, pracując z młodzieżą w Gimnazjum, Wielofunkcyjnej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej oraz Zakładzie Poprawczym. Odbywała staż w Wojewódzkiej Przychodni Terapii Uzależnień i Współuzależnienia. Współpracowała również w Politechniką Koszalińską, gdzie prowadziła zajęcia z zakresu psychologii. Obecnie pracuje na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym oraz Dziennym Oddziale Psychiatryczno Rehabilitacyjnym gdzie prowadzi psychoterapię osób dorosłych.


Psycholog i psychoterapeuta. W trakcie studiów psychologicznych na Uniwersytecie Wrocławskim realizowała moduły z zakresu psychologii klinicznej i pomocy psychologicznej. Wiedzę i umiejętności psychoterapeutyczne zdobywała w trakcie 3-letniej Szkoły Pomocy Psychologicznej prowadzonej przez Ośrodek Edukacji Psychologicznej, z którym stale współpracuje, poszerzając swój warsztat pracy. Ukończyła również Kurs Terapii Systemowej Indywidualnej i Rodzinnej prowadzony przez Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej pod patronatem Międzynarodowego Towarzystwa Terapii Systemowej IGST, a także Kurs Stażowy w zakresie Pomocy Psychologicznej (Ośrodek Profilaktyki Środowiskowej). Aktualnie rozwija swoje kompetencje w zakresie zastosowania Komunikacji bez Przemocy (NVC), ukończyła Trening Porozumienia bez Przemocy I stopnia.
Doświadczanie zawodowe zdobywała, współpracując z placówkami świadczącymi pomoc psychologiczno-psychiatryczną oraz zajmującymi się psychoedukacją. Pracowała na oddziale stacjonarnym, dziennym oraz w ramach poradni zdrowia psychicznego. Prowadziła terapię indywidualną i grupową, a także diagnozę psychologiczną. Obecnie koncentruje się na psychoterapii indywidualnej oraz rodzinnej i partnerskiej. Współpracuje z osobami dorosłymi oraz młodzieżą. Jest też wykładowcą w Niepublicznej Wyższej Szkole Medycznej.
W pracy terapeutycznej wykorzystuje nurt systemowy, Gestalt oraz terapię poznawczo-behawioralną. Styl i metody pracy stara się dobrać do potrzeb osoby, biorąc pod uwagę specyfikę problemu, z którym przychodzi. Kieruje się przekonaniem, że terapia jest aktywnym procesem współpracy pomiędzy klientem i terapeutą.
Na co dzień pracuje z osobami przeżywającymi trudności natury psychologicznej; stany lęku, napięcia, stresu i obniżonego nastroju, trudności w relacjach z innymi oraz wynikające z negatywnego obrazu siebie. Specjalizuje się w pomocy osobami, których problemy związane są z zaburzeniami lękowymi, depresyjnymi oraz osobowości, a także następstwami trudnych i traumatycznych wydarzeń życiowych. Głównym obszarem zainteresowań są zaburzenia odżywiania. Ma doświadczenie w pracy w sytuacjach wymagających współpracy z innymi specjalistami np. psychiatrą, dietetykiem.
W trosce o poziom pracy i bezpieczeństwo klientów swoją pracę poddaje stałej superwizji
u superwizora psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.


Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu, na wydziale psychologii klinicznej. Psychoterapeuta i psycholog.
Praktyki zawodowe odbywała na oddziale Psychiatrii Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu przy Dolnośląskim Centrum Pediatrycznym. Kształcenie w zawodzie psychoterapeuty odbyła w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie. Tam też odbyła Treningową Analityczną Psychoterapię Grupową.
Od kilku lat podejmuje różne prace w obszarach psychologii i psychoterapii- m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu, Gminnych Ośrodkach Pomocy Społecznej (współpraca z kuratorami rodzinnymi, pisanie opinii do sądu, tworzenie Rodzicielskich Planów Wychowawczych przy naprzemiennej opiece nad małoletnimi) oraz prowadzenie psychoterapii z dziećmi i młodzieżą, rodzicami, małżeństwami oraz całymi rodzinami w podejściu systemowym.
Ukończyła liczne kursy i szkolenia, podnosząc swoje kompetencje zawodowe- „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” dla realizatorów, rekomendowana przez PARPA, „Specjalistyczne oddziaływania edukacyjno- korekcyjne wobec sprawców przemocy w rodzinie, przy wykorzystaniu Modelu Duluth”, mediacje rodzinne.
W swojej pracy kieruję się kodeksem etycznym oraz stale poddaję superwizji.
O interwencji kryzysowej
Interwencja kryzysowa to oferta kierowana głównie do ….