Specjaliści - Interwencja kryzysowa


Psychoterapeutka, absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Opolskiego. Obecnie w trakcie całościowego kurs psychoterapii atestowanego przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz akredytowanego przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Od lat pracuje z ludźmi, szczególnie z tymi najbardziej potrzebującymi, a doświadczenie zawodowe zdobywała między innymi w placówkach pomocy społecznej.
Ukończyła liczne kursy i szkolenia, podnosząc swoje kompetencje zawodowe „Trening zastępowania agresji”, „Interwencja kryzysowa”, „Praca ze sprawcami przemocy wg modelu z Duluth”, „Rozpoznawanie przemocy w rodzinie oraz formy pomocy osobom doświadczającym przemocy w rodzinie”. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach ukierunkowanych na świadczenie szeroko rozumianej pomocy psychologicznej.
Służy pomocą osobom, które chcąc poprawić jakość swojego życia zmagają się z takimi trudnościami i kryzysami jak: żałoba, zagrożenie samobójstwem, depresja, nieumiejętność budowania relacji i nieumiejętność radzenia sobie z agresją.
Posiada duże doświadczenie w pracy z osobami doświadczającymi przemocy w rodzinie i stosującymi przemoc w rodzinie. Od lat jest członkiem Zespołu Interdyscyplinarnego, a także pełniła funkcję Przewodniczącego Zespołu Interdyscyplinarnego.
W swojej pracy kieruję się kodeksem etycznym oraz stale poddaje superwizji.


Psycholog dorosłych i młodzieży. Absolwentka Psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS we Wrocławiu.
Doświadczenie zawodowe zdobywała praktykując na Oddziale Onkologicznym w Dolnośląskim Centrum Onkologicznym we Wrocławiu oraz na Całodobowym Oddziale w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu. Kwalifikacje do klinicznej pracy z dziećmi i młodzieżą podnosiła w trakcie praktyk zawodowych w prywatnych poradniach psychologicznych. Swoje kompetencje do przeprowadzania interwencji kryzysowej, terapii z wykorzystaniem technik relaksacyjnych i terapii schematu, poszerzałam na licznych szkoleniach w Szkole Psychoterapii Dialog, szkoleniach terapii poznawczo- behawioralnej i uzależnień behawioralnych z aspektem medycznym.
Obecnie pracuje w Dziennym Domu Pomocy z osobami narażonymi na wykluczenie społeczne oraz wymagających rehabilitacji po przebytych kryzysach zdrowia psychicznego. Od wielu lat prowadzi także indywidualne i grupowe warsztaty samorozwojowe i psychoedukacyjne dla młodzieży i dorosłych.
Jako psycholog zajmuje się terapią, opierając się głównie na technikach nurtu poznawczo-behawioralnego. Pomaga osobom zmagającym się z kryzysem emocjonalnym i trudnościami dnia codziennego, takimi jak rozstania, rozwody, problemy zawodowe, choroby czy żałoba. Pracuje z pacjentami z obniżonym nastrojem, samotnością, lękami i niepokojem oraz objawami psychosomatycznymi. Pomaga także tym, którzy poszukują motywacji i odpowiedniej drogi
do samorozwoju.
Kieruje się kodeksem etyczno- zawodowym, pragnie towarzyszyć Państwu w trakcie poprawy zdrowia psychicznego i funkcjonowania w życiu codziennym.


Psychoterapeutka, absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Opolskiego na kierunku Pedagogika Opiekuńcza i Praca Socjalna. Obecnie w trakcie specjalizacji z psychoterapii integratywnej na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu.
Drogę zawodową związała z pracą z ludźmi, szczególnie tymi najbardziej potrzebującymi. Wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobywała między innymi w placówkach pomocy społecznej pracując z osobami w kryzysie. Posiada również doświadczenie w prowadzeniu warsztatów psychoedukacyjnych dla rodzin z dziećmi podnoszących kompetencje opiekuńczo – wychowawcze rodziców, kształtujących ich umiejętności społeczne.
W życiu stawia na nieustanny rozwój i pracę nad sobą. Ukończyła liczne kursy i szkolenia, podnoszące kompetencje zawodowe - Interdyscyplinarne Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, kurs Trenera TUS I i II stopień oraz w ostatnim czasie szkolenia związane pracą z dziećmi oraz młodzieżą: , „Problematyka samobójstw wśród dzieci i młodzieży”, „Trauma rozwojowa u dzieci”, „Przemoc w świecie wirtualnym i jej skutki w świecie realnym” , „Praca z dzieckiem z objawami depresji i przeżywającymi traumę”, „Zachowania autodestrukcyjne młodzieży – samookaleczenia, zachowania suicydalne, zaburzenia odżywania – symptomy i ewentualne rozwiązania”.
W pracy z drugim człowiekiem koncentruje się przede wszystkim na budowaniu wzajemnej relacji opartej na szacunku, zrozumieniu i zaufaniu. W życiu za Antonim Słonimskim kieruje się zasadą „Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowaj się przyzwoicie”. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.


Psycholog, psychoterapeutka.
Absolwentka Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim, podyplomowego czteroletniego Studium Psychoterapii Integratywnej rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Ukończyła liczne kursy i szkolenia, min. w obszarze ISTDP, zastępowania agresji, interwencji kryzysowej.
Doświadczenie zawodowe zdobywała w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego Sp. z o.o., Poradni Rodzinnej „Antoni”, Dolnośląskim Centrum Transplantacji Komórkowych oraz Caritas Wrocław. Prowadziła warsztaty terapii grupowej, a także poszerzające umiejętności z zakresu asertywności i komunikacji.
Pracuje w podejściu integratywnym aby stworzyć proces najlepiej dostosowany do potrzeb pacjenta. Dobiera i łączy, metody pracy różnych szkół psychoterapeutycznych bazując głównie na nurcie psychodynamicznym, wykorzystuje wiedzę z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej i systemowej. Obecnie obszar aktywności zawodowej skupia na prowadzeniu psychoterapii indywidualnej i par.
Prowadzi psychoterapię dorosłych doświadczających zaburzeń lękowych, depresji, przeżywających kryzysy, trudności w życiu i relacjach bliskich oraz społecznych. Pracuje z osobami zmagającymi się z trudnościami po doświadczeniu traumy, rozstaniu czy okołorozwodowymi, również z osobami zmagającymi się z trudnościami emocjonalnymi, zaburzeniami nastroju, niską samooceną, natręctwami, z poczuciem niedopasowania, o wysokiej wrażliwości, doświadczającymi szeroko pojętego dyskomfortu lub cierpienia psychicznego i poszukującymi jego przyczyn oraz sposobów rozwiązania, a także z osobami dążącymi do lepszego poznania siebie.
W swojej praktyce kieruje się zasadami Kodeksu Etycznego Psychologa, przywiązuje ogromną wagę do przestrzegania zasad poufności. Swoją pracę poddaje systematycznej, profesjonalnej superwizji.


Psycholog o specjalności klinicznej, biegły psycholog z zakresu psychologii człowieka dorosłego przy sądzie Okręgowym we Wrocławiu. Ukończyła pięcioletnie jednolite studia o kierunku psychologia na Uniwersytecie Wrocławskim. Edukację kontynuowała w szkole Psychoterapii Gestalt Ośrodka Edukacji Psychologicznej we Wrocławiu. Odbyła szkolenie z zakresu Psychologicznej Interwencji Kryzysowej.
Doświadczenie zawodowe zdobywała już podczas studiów w Pracowni Metod Badań Psychologicznych przy Uwr, Poradni Neuropsychologicznej przy Uwr oraz Oddziale Psychiatrii Dziecięcej w Dolnośląskim Centrum Pediatrycznym im. Janusza Korczaka. Od 2010 roku pracuje w zawodzie psychologa w instytucjach państwowych zajmując się psychoprofilaktyką, poradnictwem psychologicznym zarówno krótkoterminowym jaki i długoterminowym. Obecnie od kilku lat jej praca koncentruje się wokół diagnozy psychologicznej. Wymaga to szerokiego zakresu kompetencji w zakresie diagnozy, osobowości ale także różnych strategii terapeutycznych. Wykorzystuje przy tym zintegrowane podejście psychoterapeutyczne, którego osiami są paradygmaty: humanistyczny, poznawczy oraz Gestalt.
Jej praca to przede wszystkim spotkanie z drugim człowiekiem, które wiąże się z otwartością na siebie i innych. Każdy z nas doświadcza w swoim życiu trudnych chwil, w których pojawia się potrzeba by ktoś spojrzał na jego problemy z życzliwością i zrozumieniem. Wiedząc co zmienić i jak działać, możemy iść do przodu ... Reszta zależy już od nas samych.


Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta.
Absolwentka psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wiedzę i umiejętności niezbędne do prowadzenia psychoterapii zdobywała w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie. ITG jest członkiem EAGT (European Association for Gestalt Therapy) oraz FORGE (International Federation of Gestalt Trainig Organizations).Ukończyła także szkołę Trenerów Pracy z Oddechem, Prana Visions.
Doświadczenie zawodowe zdobywa odponad 15 lat pracując w różnych placówkach (przedszkole, szkoła, dom dziecka, świetlica socjoterapeutyczna, poradnia psychologiczno-pedagogiczna, poradnia rodzinna). Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie diagnozy, psychoedukacji oraz pomocy psychologicznej skierowanej do dzieci i młodzieży oraz ich rodziców.
Od 2011r. zdobywa doświadczenie w prowadzeniu psychoterapii indywidualnej, pracując jako psychoterapeuta m.in. w poradni rodzinnej, w noclegowni dla bezdomnych mężczyzn, stażując na oddziałach psychiatrycznych szpitali. Towarzyszy innym osobom w ich rozwoju osobistym, stwarzając przestrzeń do lepszego rozumienia siebie, odkrywania osobistego potencjału, kreatywnego radzenia sobie z problemami i poprawy jakości życia.
Swoją ofertę kieruje do osób, które doświadczają problemów emocjonalnych, mają niskie poczucie własnej wartości, cierpią z powodu stanów depresyjnych, lękowych, dolegliwości psychosomatycznych, pragną poprawić swoje relacje z innymi ludźmi (zawodowe, partnerskie, rodzinne), przechodzą kryzys życiowy (rozstanie, załamanie, żałobę), chcą lepiej poznać samego siebie, rozwijać własny potencjał.
Stale rozwija się i podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, biorąc udział w specjalistycznych szkoleniach z zakresu psychologii i terapii. Inspiruje ją muzyka, ruch, praca z ciałem i oddechem.
Dbając o wysokie standardy udzielanej pomocy, swoją pracę poddaje regularnej superwizji.


Psycholog, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego.
Swoje przygotowanie terapeutyczne zdobyła szkoląc się w Ośrodku Edukacji Psychologicznej we Wrocławiu oraz na międzynarodowych seminariach z zakresu psychologii Gestalt w Słowenii i Austrii.
Doświadczenie zawodowe zdobywała współpracując z Centrum Neuropsychiatrii oraz Policją w zakresie interwencji kryzysowej, Fundacją Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci oraz Ekumeniczną Stacją Opieki w zakresie pracy z osobami przewlekle chorymi. Współpracowała również z Młodzieżowym Ośrodkiem Socjoterapii w zakresie pracy z młodzieżą i ich rodzinami.
Uczestniczyła w licznych kursach i szkoleniach dotyczących, między innymi, pracy ze sprawcami przemocy domowej, nadużyć seksualnych wobec dzieci, pracy z zachowaniami trudnymi wśród dzieci w kontekście zaburzeń SI, straty dziecka w okresie prenatalnym i okołoporodowym.
Wspiera pacjentów indywidualnych w trudnych sytuacjach życiowych takich, jak doświadczenie straty, traumy, obniżenia nastroju, zaburzenia odżywiania i wiele innych. Dzieciom i ich rodzicom towarzyszy w procesie budowania lepszych relacji oraz w rozwiązywaniu trudności wychowawczych. Pracuje również z parami. W swojej pracy opiera się na założeniach Rodzicielstwa Bliskości oraz Porozumienia bez Przemocy. Pracuje w nurcie integracyjnym.
Swoją pracę poddaje ciągłej superwizji a kompetencje nieustannie podnosi poprzez udział w licznych szkoleniach i kursach


Absolwentka Psychologii w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej we Wrocławiu – specjalizacja z psychologii klinicznej. Socjoterapeutka, członek nadzwyczajny Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej, w trakcie starań o zdobycie Certyfikatu Psychoterapeuty i Doradcy Systemowego, trener EEG Biofeedback I stopnia. Pracuje w nurcie terapii systemowej. Ukończyła kurs Integratywnej Psychoterapii Krótkoterminowej oraz uczestniczyła w wielu konferencjach psychiatrycznych i psychologicznych.
Swoje umiejętności zawodowe w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywa w Specjalistycznej Poradni Terapeutycznej oraz wrocławskich szkołach podstawowych. Ma duże doświadczenie w prowadzeniu terapii indywidualnej dzieci i młodzieży oraz terapii grupowej. Prowadzi liczne warsztaty i szkolenia psychoedukacyjne.
Pomaga rodzicom zgłaszającym problemy wychowawcze. Pracuje z osobami w kryzysie. Specjalizuje się w terapii zaburzeń lękowych, depresyjnych, trudnościach adaptacyjnych, zaburzeniach psychosomatycznych, problemach w zachowaniu i trudnościach w relacjach z innymi.


Absolwentka Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim.
Kwalifikacje zawodowe zdobywała, szkoląc się między innymi w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym w ramach rocznego kursu Podstawy Psychoterapii Psychodynamicznej oraz trzyletniej Szkoły Psychoterapii Psychodynamicznej — specjalistycznego podyplomowego szkolenia rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, przygotowującego do profesjonalnego prowadzenia psychoterapii psychodynamicznej.
Jest certyfikowanym psychoterapeutą psychodynamicznym oraz certyfikowanym psychoterapeutą Ośrodka Edukacji Psychologicznej — certyfikaty potwierdzają ukończenie szkoleń i profesjonalne przygotowanie do prowadzenia psychoterapii indywidualnej i grupowej.
Doświadczenie zawodowe zdobywała, pracując w Pogotowiu Opiekuńczym i Domu Dziecka, Konsultacyjnej Poradni Zdrowia Psychicznego przy Specjalistycznym Zespole Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej we Wrocławiu oraz współpracując z Komendą Miejską Policji jako biegły psycholog.
Przez wiele lat prowadziła Biuro Porad Psychologicznych dla studentów na Politechnice Wrocławskiej.
Obecnie kieruje Poradnią Zdrowia Psychicznego EmPATIO, którą założyła w 2005 roku starając się nieustannie podnosić jakość świadczonych usług i dbać o dobro i komfort pacjentów.
Specjalizuje się w pracy indywidualnej z osobami zmagającymi się z depresją, lękami, nerwicą, zaburzeniami osobowości, chorobami psychicznymi, zaburzeniami odżywiania, trudnościami w relacjach, związkach, natręctwami, oraz innymi rożnego rodzaju trudnościami w życiu codziennym.
W trosce o wysoką jakość wykonywanej pracy i dobro swoich pacjentów regularnie superwizuje swoją pracę psychoterapeutyczną.
Pracuje również z parami prowadząc Terapię Par Skoncentrowaną na Emocjach (EFT - Emotionally Focused Therapy for Couples).
Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.


Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu, na wydziale psychologii klinicznej. Psychoterapeuta i psycholog.
Praktyki zawodowe odbywała na oddziale Psychiatrii Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu przy Dolnośląskim Centrum Pediatrycznym. Kształcenie w zawodzie psychoterapeuty odbyła w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie. Tam też odbyła Treningową Analityczną Psychoterapię Grupową.
Od kilku lat podejmuje różne prace w obszarach psychologii i psychoterapii- m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu, Gminnych Ośrodkach Pomocy Społecznej (współpraca z kuratorami rodzinnymi, pisanie opinii do sądu, tworzenie Rodzicielskich Planów Wychowawczych przy naprzemiennej opiece nad małoletnimi) oraz prowadzenie psychoterapii z dziećmi i młodzieżą, rodzicami, małżeństwami oraz całymi rodzinami w podejściu systemowym.
Ukończyła liczne kursy i szkolenia, podnosząc swoje kompetencje zawodowe- „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” dla realizatorów, rekomendowana przez PARPA, „Specjalistyczne oddziaływania edukacyjno- korekcyjne wobec sprawców przemocy w rodzinie, przy wykorzystaniu Modelu Duluth”, mediacje rodzinne.
W swojej pracy kieruję się kodeksem etycznym oraz stale poddaję superwizji.
O interwencji kryzysowej
Interwencja kryzysowa to oferta kierowana głównie do ….